PREMIUM   D+   |   Kolesarstvo

Pogačar po Hauptmanu še v lov na Rogliča

Slovenski zvezdnik je pred petkovo vožnjo na čas obiskal vetrovnik formule ena v Silverstonu.
Tadej Pogačar je lani na SP v Avstraliji v vožnji na čas zasedel 6. mesto. Foto William West/AFP
9. 8. 2023 | 20:15
10. 8. 2023 | 11:02
4:41

S 47. mestom Natana Gregorčiča med mlajšimi člani so se na kolesarskem svetovnem prvenstvu v Glasgowu začeli slovenski nastopi v vožnji na čas, v kateri bo tako kot na cesti naš glavni adut Tadej Pogačar. Bronasti z epske nedeljske preizkušnje, na kateri je ponovil uspeh Andreja Hauptmana iz Lizbone 2001, je proučil 47,8 km dolgo traso, na kateri bo jutri lovil še enega slovitega rojaka, Primoža Rogliča, ki je bil srebrn v Bergnu 2017.

»Proga je zahtevna, zelo je dolga, na nekaterih odsekih je asfalt počasen, tudi vetra je precej. To bo zelo zahteven, skoraj eno uro dolg kronometer, kakršnega ne peljemo na vsaki dirki. Šlo bo na moč,« je Pogačar povedal o trasi v Sterlingu, ki jo je v zadnjih dveh dneh odpeljal trikrat. Prvič jo je preizkusil včeraj, danes pa je na uradnem ogledu odpeljal dva kroga.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.