Pozdravljeni!

Drugi športi

Verstappen se je vrnil na zmagovite tirnice (VIDEO)

Nizozemski šampion je bil najhitrejši na šprinterski dirki formule 1 v Austinu.
Max Verstappen je bil pred nabito polnimi tribunami v Austinu najhitrejši na šprinterski dirki. FOTO: Angela Weiss/AFP
19. 10. 2024 | 20:50
19. 10. 2024 | 21:21
1:43

Nizozemski dirkaški šampion Max Verstappen se je očitno vrnil na zmagovite tirnice v formuli 1. Red Bullov zvezdnik je namreč v Austinu sebi v prid odločil šprintersko preizkušnjo in prvič po juniju spet okusil slast zmage.

»Malo se počutim kot v starih časih,« se je pošalil 27-letni Nizozemec, ki lovi četrti zaporedni naslov svetovnega prvaka. Verstappnu, ki vodi v skupni razvrstitvi za svetovno prvenstvo, se je najbolj – na 3,882 sekunde – približal Carlos Sainz mlajši (Ferrari), na tretjo stopnico zmagovalnega odra pa se je povzpel Maxov najhujši tekmec, Anglež Lando Norris (McLaren, + 6,240), ki je prav v zadnjem krogu izgubil dvoboj s 30-letnim Špancem.

Na nehvaležnem četrtem mestu je pristal Sainzev moštveni sotekmovalec, Monačan Charles Leclerc (+ 6,956), za njim pa sta v cilj pridrvela Mercedesova britanska dirkača George Russell (+ 15,766) in Lewis Hamilton (+ 18,724).

V skupni razvrstitvi ima vodilni Verstappen zdaj 54 točk naskoka pred drugouvrščenim Norrisom, tretjeuvrščeni Leclerc pa za Maxom zaostaja za 89 točk.

Klasična dirka za veliko nagrado ZDA se bo jutri začela ob 21. uri po srednjeevropskem času.