Drugi športi

Teja Belak z drugo oceno v finale EP na preskoku

Slovenska telovadka se je šestič v karieri uvrstila v finale evropskega prvenstva v športni gimnastiki na preskoku.
Slovenska telovadka Teja Belak se je šestič v karieri uvrstila v finale evropskega prvenstva v športni gimnastiki na preskoku. FOTO: AFP
STA
11. 4. 2019 | 19:30
11. 4. 2019 | 20:35
1:05
Slovenska telovadka Teja Belak se je šestič v karieri uvrstila v finale evropskega prvenstva v športni gimnastiki na preskoku. V kvalifikacijah v poljskem Szczecinu je bila z oceno 14,316 druga, pred njo je končala le Britanka Elissa Downie z oceno 14,366. Na tretjem mestu med kvalifikantkami preskoka je bila Francozinja Coline Devillard z oceno 14,216. Belakova, ki je bila doslej na EP najboljša v Moskvi pred šestimi leti na četrtem mestu, bo v finalu tekmovala v soboto.

Belakova, ki je bila doslej na EP najboljša v Moskvi pred šestimi leti na četrtem mestu, bo v finalu tekmovala v soboto. FOTO:  Voranc Vogel