Žlahten uspeh Slovenke na mladinskem svetovnem prvenstvu v strelstvu.
Š. R., STA
30. 9. 2024 | 15:58
30. 9. 2024 | 16:47
1:28

Slovenka Manja Slak je na mladinskem svetovnem prvenstvu v strelstvu v Limi osvojila srebrno kolajno v disciplini zračna pištola na 10 m. Osemnajstletna Gorenjka je sicer ena izmed petih slovenskih predstavnic v prestolnici Peruja, kjer bo MSP trajalo do 7. oktobra.

Slakova je bila najboljša že v sobotnih kvalifikacijah, ko je ustrelila 576 krogov. V finalu se je zanesljivo prebila skozi vse izločilne boje, a si nabrala preveč zaostanka za zmagovalko Chen Yu-Chen s Tajvana. Bron je osvojila Indijka Kanak Kanak.

Manja Slak je bila letos srebrna na mladinskem EP v madžarskem Györu, nase pa je to sezono opozorila že v svetovnem pokalu s šestim mestom v Münchnu, prav tako v disciplini zračna pištola na 10 m.

Od slovenskih predstavnikov so v Limo, kjer se je prvenstvo začelo 26. septembra, odpotovali še Luka Lukić, Hana Strakušek, Nika Skubic in Eva Vodopivec, spremljata pa jih trenerja Oto Strakušek in Andrej Brunšek.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.