Drugi športi

Ferrari prvič letos na vrhu, Verstappen brez stopničk

Španski dirkač formule 1 Carlos Sainz mlajši je prvi pridrvel v cilj velike nagrade Singapurja.
Carlos Sainz mlajši je bil najhitrejši v Singapurju. FOTO: Roslan Rahman/AFP
17. 9. 2023 | 15:58
17. 9. 2023 | 19:14
2:17

V Ferrarijevem taboru so vendarle dočakali prvo letošnjo zmago v formuli 1. Z njo je navdušil Španec Carlos Sainz mlajši, ki je prvi pridrvel v cilj velike nagrade Singapurja. Za njim sta se drug za drugim zvrstila dva Britanca.

Sainz, ki je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, je tako slavil svojo drugo zmago v kraljevskem avtomobilističnem razredu po lanskem podvigu v Silverstonu. »Neverjeten občutek. Zahvaljujem se vsem pri Ferrariju, naredili smo izjemno delo. Po slabem začetku sezone se vračamo, danes je bilo vse odlično, tudi pnevmatike so zdržale, tako da se je izšlo izjemno,« je bil prezadovoljen Sainz.

Na koncu je imel pičle 0,812 sekunde naskoka Lando Norris (McLaren), na tretjem mestu pa je pristal Mercedesov dirkač Lewis Hamilton (+ 1,269). Najnižjo stopnico zmagovalnega odra mu je sicer »podaril« ekipni kolega George Russell, ki je v zadnjem krogu naredil napako in končal v ogradi.

Kot drugi je v cilj pridrvel Lando Norris. FOTO: Lillian Suwanrumpha/AFP

Vodilni v skupni razvrstitvi in branilec naslova svetovnega prvaka Max Verstappen (Red Bull, + 21,441), ki je štartal šele z enajstega položaja, je izvlekel peto mesto za četrtouvrščenim Ferrarijevim adutom Charlesom Leclercom (+ 21,177). Nizozemski šampion je kljub temu še povečal svoje vodstvo v seštevku, v katerem ima zdaj 151 točk naskoka pred moštvenim sotekmovalcem Sergiom Perezom, ki se je moral tokrat sprijazniti z osmim mestom.

Točke so pod žarometi v Singapurju osvojili še šestouvrščeni Pierre Gasly (Alpine, + 38,441), sedmouvrščeni Oscar Piastri (McLaren, + 41,479), osmouvrščeni Sergio Perez (Red Bull, + 54,534), devetouvrščeni Liam Lawson (AlphaTauri, + 1:05,918) in desetouvrščeni Kevin Magnussen (Haas, + 1:12,116).

Novozelandec Liam Lawson se je veselil svojih prvih dveh točk v formuli 1. FOTO: Andy Chua/Reuters

Naslednja preizkušnja formule 1 bo prihodnjo nedeljo v Suzuki.