Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Treba se je osredotočiti na tarče, kjer je lahko učinek opazen

Močno upam, da se bo podnebno gibanje, ki je očitno imelo recept za prebuditev ljudi, kmalu spet postavilo na noge, pravi Andreas Malm.
Andreas Malm je profesor človeške ekologije in človeške geografije na švedski univerzi Lund. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Andreas Malm je profesor človeške ekologije in človeške geografije na švedski univerzi Lund. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
10. 7. 2021 | 06:00
26:02

V nadaljevanju preberite:


Andreas Malm, letnik 1976, je avtor številnih knjig o povezavi industrije fosilnih goriv s podnebno krizo, med drugim Fossil Capital: The Rise of Steam Power and the Roots of Global Warming (Fosilni kapital: vzpon parnega pogona in korenine globalnega segrevanja) in White Skin, Black Fuel (Bela koža, črno gorivo).

Profesor človeške ekologije in človeške geografije na švedski univerzi Lund je eden od najvplivnejših podnebnih teoretikov in dolgoletni podnebni aktivist, ki se zavzema za veliko bolj radikalne oblike podnebnega aktivizma, kot smo mu bili priča v zadnjem desetletju. V knjigi Kako razstreliti naftovod – seveda brez človeških žrtev – zagovarja napade na infrastrukturo naftno-plinskih podjetij, glavnih krivcev za podnebno krizo.

Pogovarjala sva se v Mladinskem gledališču, kjer bo režiser Žiga Divjak jeseni postavil na oder igro Vročina (Heat), ki nastaja po Malmovem besedilu.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine