Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Preveč nas je. Razmišljanja ob dveh otrocih

V času pandemije španske gripe je človeštvo štelo dve milijardi ljudi. Zdaj nas je 7,7 milijarde. Če kaj, potem so pandemije dokaz, da nas je preveč.
Danes problem morda počasi dojemamo, pa si vseeno menda kar vse družbe prizadevajo za višjo rodnost! FOTO: Adek Berry/AFP
Danes problem morda počasi dojemamo, pa si vseeno menda kar vse družbe prizadevajo za višjo rodnost! FOTO: Adek Berry/AFP
Boris Sket
14. 8. 2021 | 06:00
14. 8. 2021 | 22:49
6:49

V nadaljevanju preberite:


Z naslednjimi odstavki bom poskušal bralca najprej prestrašiti. Homo sapiens se je spočel z nekaj sto ali nekaj tisoč osebki pred nekaj sto tisoč leti v Afriki. S hudimi nihanji zaradi bolezni, vulkanskih izbruhov in vmesnih poledenitev je nekaj sto tisoč že utesnjenih ljudi začelo prodirati iz Afrike in se namnožilo na kak milijon pred začetkom poljedelstva; naraslo na 450 milijonov pred kugo (!!) in lakoto, ki sta nas potem zdesetkali na 370 milijonov. Za leto 1804 so naračunali milijardo osebkov, 1960 tri milijarde ... leta 2012 sedem .... za 2050 predvidevajo že devet milijard? Tako to gre. Če se ne zavemo, ne upoštevamo pogubnosti te rasti.

Danes problem morda počasi dojemamo, pa si vseeno menda kar vse družbe prizadevajo za višjo rodnost! Človek se v tem pogledu še vedno vede kot žival. Gre za obstoj (vrste, populacije). Če ne bom jaz njega, bo on mene. In potrebujemo čim več poceni delovne sile za bogatenje bogatih. Pa za osvajanje in obrambo za vladajoče. Čim več ... čim več plastične, voljne mladeži za ideološko ali versko osvajanje.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine