Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Poskušamo ustvariti malo Sonce na Zemlji – na industrijski ravni

Bernard Bigot o nuklearni fuziji, procesu, ki poteka na Soncu in drugih zvezdah, s katero bi lahko pridobivali električno energijo.
Bernard Bigot: Veseli me, da se svetovno prebivalstvo vse bolj zaveda, da potrebujemo energetsko alternativo. FOTO: Matjaž Krivic
Bernard Bigot: Veseli me, da se svetovno prebivalstvo vse bolj zaveda, da potrebujemo energetsko alternativo. FOTO: Matjaž Krivic
24. 12. 2020 | 06:00
15:21

V intervjuju preberite:


Projekt Iter (International Thermonuclear Experimental Reactor), v katerem sodeluje 35 držav (Evropska unija, Kitajska, Rusija, Združene države Amerike, Južna Koreja, Japonska, Indija in Kanada), ki ustvarijo okoli 85 odstotkov globalnega BDP in kjer živi več kot polovica svetovnega prebivalstva, je največji znanstveno-inženirsko-politični projekt na svetu. Nič vsaj približno podobnega ne obstaja.

Cilj projekta je dokazati, da je z nuklearno fuzijo, procesom, ki poteka na Soncu in drugih zvezdah, v nadzorovanih okoliščinah na Zemlji mogoče na industrijski, ne le eksperimentalni ravni, pridobivati električno energijo.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine