Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Med strahom in pogumom: zakaj jočemo, kaj prosimo, kaj pričakujemo

Odprto pismo ministru za zdravje in predsedniku vlade o posledicah neprilagajanja sistema zdravstva zadnjih petindvajset let.
Zahvala številnim zdravnikom in sestram za vse, kar so storili dobrega za bolnike, da so preživeli. FOTO: Leon Vidic/Delo
Zahvala številnim zdravnikom in sestram za vse, kar so storili dobrega za bolnike, da so preživeli. FOTO: Leon Vidic/Delo
Franci Gerbec
13. 3. 2021 | 06:00
15:14

V nadaljevanju preberite:


K pisanju pisma ministru za zdravje in predsedniku vlade so me prisilile ne samo razmere na področju zdravja državljanov in »rezultat« skoraj enoletne »borbe« za omilitev pandemije covida-19, temveč predvsem vsakodnevne prošnje in predlogi desetin sodržavljanov, ki so izgubili svoje najbližje in lahko le z žalostjo v srcih obupano spremljamo stanje »nacije«. Jočemo za najbližjimi, ki smo jih izgubili zaradi pandemije. Koliko smo jih izgubili šele v zadnjih petindvajsetih letih zaradi »najbolj učinkovitega javnega zdravstva« na svetu?

Pred dobrimi petindvajsetimi leti sem bil na pragu smrti (ne prvič). Bil sem na koncu liste 1400 čakajočih na koronografijo s čakalno dobo prek enega leta in enakega števila čakajočih na operacijo na odprtem srcu. Zahvaljujoč dobrim ljudem in pomoči sodelavcev sem prišel na vrsto, na poseg pa sem se moral odpraviti v tujino. Zato pa še danes skupaj z obema sestrama jočemo za mojim bratom Jožetom, ki kot eden od čakajočih ni dočakal koronografije in operacije. In jočemo še za številnimi drugimi najbližjimi.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine