Neomejen dostop | že od 14,99€
Luka Dončić v rubriki Portret tedna ne nastopa prvič. In nikakor ne zadnjič. Verjetno bo v njej nastopal največkrat med vsemi. A tokrat je v središču pozornosti prvič, ne da bi na to lahko vplival sam.
Lastniki Dallasa naj bi namerno oslabili moštvo, sploh z dolgoročnega vidika, postopoma zmanjšali vrednost ekipe in poskrbeli za bistveno manjše zanimanje navijačev in s tem tudi sponzorjev. Pred oblast v Teksasu (naslednja možnost za menjavo zakonodaje bo leta 2027) bi nato stopili z jasno ponudbo: ali nam omogočite gradnjo igralniških kompleksov v Teksasu ali pa bomo klub preselili v Las Vegas.
Vendar ima tudi ta teorija šibke točke. Selitev v drugo mesto ni pogojena samo z odločitvijo lastnika nekega kluba. Predvsem pa imajo svoje načrte z novim klubom v Las Vegasu še mnogi drugi – med njimi tudi LeBron James iz LA Lakers, torej novi Dončićev soigralec.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji