Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Morija v Gazi je dokaz, da Netanjahuja usoda talcev sploh ni zanimala

Izraelska družba je pred resnimi izzivi in nujno samorefleksijo. Bilanca vojne, ki jo Benjamin Netanjahu nikakor noče končati, je strahotna.
Pod ruševinami je še najmanj 10.000 trupel, ki niso všteta v skupno število žrtev izraelskih bombnih napadov. FOTO: Mohammed Salem/Reuters
Pod ruševinami je še najmanj 10.000 trupel, ki niso všteta v skupno število žrtev izraelskih bombnih napadov. FOTO: Mohammed Salem/Reuters
25. 1. 2025 | 05:04
27:25

V nadaljevanju preberite:

Morija v Gazi je dokaz, da Netanjahuja usoda talcev sploh ni zanimala. Kajti če bi ga, bi bili vsi že zdavnaj svobodni. Sporazum o premirju, ki ga je ameriška stran prvič predstavila maja lani, Hamas pa ga je potrdil julija lani, se namreč niti za milimeter ne razlikuje od tega, ki je začel veljati minulo nedeljo. Toda Netanjahu je z njim zavlačeval in zavlačeval, dokler niso Američani, ki so mu medtem seveda kljub temu redno dostavljali nove pošiljke orožja, resneje pritisnili nanj.

Donald Trump ni hotel podedovati zagate z izraelskimi talci. Netanjahu je priliznjeno predlagal, naj bi se zamenjava začela 20. januarja, na dan Trumpove prisege. Po zgledu drame z ameriškimi talci v Iranu, ki jih je Teheran osvobodil prav na dan, ko je 20. januarja 1981 kot novi predsednik prisegel Ronald Reagan. Počakali so, da je Jimmy Carter odšel s političnega odra. Nekaj podobnega je zdaj hotel uprizoriti tudi Netanjahu, toda v Washingtonu niso privolili v takšne scenarije. Tri izraelske talke so bile zato osvobojene dan pred Trumpovo prisego, še za časa Joeja Bidna.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine