Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Draga Helena ...

Danes, ko lahko na internetu najdemo odgovore skoraj na vsa vprašanja, kdo sploh še potrebuje rubrike v slogu zaupnih besed?
Prijatelji so zelo pomembni, ko potrebujemo odgovor na intimna vprašanja. Kaj pa če si včasih želimo o nečem povprašati nekoga, ki ga ne poznamo? Nas različne svetovalne rubrike tolažijo, da nismo sami? Na fotografiji prizor iz serije Seks v mestu.

Foto HBO
Prijatelji so zelo pomembni, ko potrebujemo odgovor na intimna vprašanja. Kaj pa če si včasih želimo o nečem povprašati nekoga, ki ga ne poznamo? Nas različne svetovalne rubrike tolažijo, da nismo sami? Na fotografiji prizor iz serije Seks v mestu. Foto HBO
30. 4. 2022 | 06:00
17:45

V članku preberite:

V Londonu je leta 1690 začel izhajati časopis Athenian Mercury. Urejal ga je John Dunton, ki je zbral skupaj nekaj intelektualcev in skupino poimenoval Atensko društvo. Duntonova ideja je bila skoraj googlovska – časopis, ki je izhajal dvakrat na teden, je objavljal le vprašanja bralcev in odgovore Atenskega društva. Zanimanje je bilo veliko.

Eden od največjih sodobnih fenomenov tako imenovanih zaupnih besed je rubrika Dear Sugar, ki je bila najprej objavljena v spletnem časopisu The Rumps. Iskrene in čustvene odgovore je bralcem ponujala ženska, ki se je predstavljala z imenom Sugar. Rubrika je kmalu postala zelo uspešna in dolgo so se bralci spraševali, kdo je v resnici Sugar, šele kasneje se je pokazalo, da gre za ameriško pisateljico in avtorico romana Divja Cheryl Strayed.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine