Leta 1994, natanko 26. oktobra, je dramski igralec
Pavle Ravnohrib kot voditelj oddaje Male sive celice tekmovalcem zastavil prvo vprašanje. V prvi sezoni so možganske celice napenjale številne ekipe, zmagali pa so tekmovalci Osnovne šole Ormož.
Od takrat je minilo že 25 let, posnetih je bilo več kot 800 oddaj, zastavljenih več kot deset tisoč vprašanj.
Večkrat nagrajeniEkipe so se od 1994. do 2016. merile v igrah drži, ne drži, izberi tematiko, od 5 proti 0, izberi težavnost in abeceda, od leta 2016 pa odgovarjata na raznolika vprašanja, ki zahtevajo različne oblike inteligentnosti. Posebnost so igre: možganski labirint, brihtolin, hitre celice in prebrane celice. Ustvarjalci so v letih 2011 in 2012 in 2013 prejeli viktorja za najboljšo otroško in mladinsko TV-oddajo.
S spremembo koncepta oddaje sta od leta 2016 v središču pozornosti interdisciplinarnost in vključevanje raznolikih področij, voditelj priljubljenega kviza pa je postal vsestranski
Nik Škrlec. Z leti se je oddaja spreminjala, in kljub temu da so zamenjali tudi voditelja, priljubljenost med gledalci ostaja. Z razgibano vsebino, nagradnimi izleti, prisotnostjo na spletu, družabnih omrežjih, s tekmovanji ne le v studiu, temveč tudi na šolah, je oddaja odrasla v pravo gibanje vedoželjnih. Predvsem si je v četrt stoletja pridobila zvesto občinstvo v vseh starostnih skupinah. Tudi novi, med otroki zelo priljubljeni voditelj je ne le ustvarjalec, temveč tudi zvesti gledalec. »Že kot otrok sem bil zelo tekmovalen in oboževal sem znanje, Male sive celice pa so popolna kombinacija obojega,« pravi Nik, ki se veseli posebne oddaje ob izteku 25. sezone. To bodo predvajali 6. junija, v njej pa ne bo manjkalo presenečenj, nenapovedanih gostov, obilice iger, megalomanskega eksperimenta, torte velikanke in zaključne zabave.
Komentarji