Radioamaterska športno-tehnična disciplina združuje tehniko, orientacijo in gibanje. Slovenske barve so zastopali
Nik Gregorič, Jani Bratož, Ruj Grošelj Simić in Pavel Trojer.
Ruj Grošelj Simić je postal svetovni podprvak v kategoriji sprint, posamičnem tekmovanju, pri katerem mora tekmovalec poiskati 10 oddajnikov v čim krajšem času.
Zadnji dan tekmovanja sta
Ruj Grošelj Simić in
Pavel Trojer osvojila še ekipno srebro v kategoriji do 14 let – 144 MHz, ki je ena najzahtevnejših disciplin prvenstva. Ruj je bil v individualni razvrstitvi četrti, Pavel pa šesti, kar je zadoščalo za skupno drugo mesto v ekipni razvrstitvi, kamor štejeta dva rezultata s tekme posameznikov. Boljši od njiju so bili le domačini, Ukrajinci. V kategoriji do 16 let – 144 MHz sta člana slovenske ekipe zasedla 11. mesto (
Nik Gregorič) ter 17. mesto (
Jani Bratož).
Na stopničkah Foto: ZRS
Naj spomnimo, da sta na ekipni tekmi v kategoriji do 14 let – 3,5 MHz
Ruj in
Pavel osvojila ekipno bronasto odličje, medtem ko sta
Nik in
Jani v kategoriji do 16 let – 3,5 MHz osvojila peto mesto.
Amaterska radiogoniometrija je radioamaterska športno-tehnična disciplina, ki jo Zveza radioamaterjev Slovenije že vrsto let goji tudi v sodelovanju z Zvezo organizacij za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS), je bolj poznana po imenu lov na lisico. Tekmovalci morajo v naravi s posebnimi sprejemniki z usmerjeno anteno (radiogoniometri) v čim krajšem času na tekmovalnem področju odkriti skrite oddajnike oziroma lisice. Namen je čim hitreje najti vse oddajnike in priti v cilj, za kar sta potrebna dobro poznavanje tehnike odkrivanja oddajnikov in dobra telesna pripravljenost.
Sredi tekme FOTO: ZRS
Komentarji