Neomejen dostop | že od 14,99€
Ko se je človeštvo na začetku 20. stoletja šele učilo premagovati gravitacijo z letenjem in začenjalo odkrivati tančice delovanja našega planeta, si je Herman Potočnik drznil razmišljati o potovanju v svet onkraj Zemljinega obzorja.
Slovenski inženir in vizionarski mislec si je zamislil prihodnost, v kateri bi ljudje lahko potovali po vesolju. Desetletja preden je prvi umetni satelit obkrožil Zemljo, je Potočnik predlagal več revolucionarnih idej, s katerimi je postavil temelje osvajanju vesolja.
Za Potočnika ni bila značilna le tehnična dovršenost njegovih idej, ampak tudi celostno razumevanje človeške dimenzije vesoljskih potovanj. Zamislil si je bivalna okolja v breztežnosti, ki bi poskrbela tako za mehaniko in fiziologijo preživetja kot tudi za psihološko blagostanje astronavtov. Njegova knjiga Problem vožnje po vesolju, ki je izšla leta 1928, predstavlja temeljno delo astronavtike, v kateri je veliko natančnih izračunov, revolucionarnih načrtov in drznih vizij razvoja vesoljske tehnike.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji