Neomejen dostop | že od 9,99€
Ko se je človeštvo na začetku 20. stoletja šele učilo premagovati gravitacijo z letenjem in začenjalo odkrivati tančice delovanja našega planeta, si je Herman Potočnik drznil razmišljati o potovanju v svet onkraj Zemljinega obzorja.
Slovenski inženir in vizionarski mislec si je zamislil prihodnost, v kateri bi ljudje lahko potovali po vesolju. Desetletja preden je prvi umetni satelit obkrožil Zemljo, je Potočnik predlagal več revolucionarnih idej, s katerimi je postavil temelje osvajanju vesolja.
Za Potočnika ni bila značilna le tehnična dovršenost njegovih idej, ampak tudi celostno razumevanje človeške dimenzije vesoljskih potovanj. Zamislil si je bivalna okolja v breztežnosti, ki bi poskrbela tako za mehaniko in fiziologijo preživetja kot tudi za psihološko blagostanje astronavtov. Njegova knjiga Problem vožnje po vesolju, ki je izšla leta 1928, predstavlja temeljno delo astronavtike, v kateri je veliko natančnih izračunov, revolucionarnih načrtov in drznih vizij razvoja vesoljske tehnike.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji