Neomejen dostop | že od 9,99€
Nekdanja demokratska predsedniška kandidatka Hillary Clinton je poznala neresničnost domnev o povezanosti republikanskega tekmeca Donalda Trumpa s strežnikom ruske banke Alfa Bank, pa je vseeno odobrila poročanje o tem ameriškim medijem. Obtožbe, ki so kasnejšega predsednika zasledovale ves njegov mandat, imajo enega od virov v neiskrenosti nekdanje zunanje ministrice in prve dame ter odločitvi številnih medijev, da demokratski predvolilni kampanji verjamejo na besedo.
Ameriška javnost je o tem izvedela med petkovim pričanjem nekdanjega vodje predvolilne kampanje Hillary Clinton Robbyja Mooka na procesu proti nekdanjemu odvetniku kampanje Michaelu Sussmannu, ki je obtožen, da je zveznemu preiskovalnemu uradu FBI poročal o tem brez navajanja svoje demokratske delodajalke. Domnevna afera Alfa Bank je bila skupaj z razvpitim dosjejem britanskega obveščevalca Christopherja Steela o domnevnih Trumpovih vulgarnostih v Moskvi, tudi proizvedenim za demokratske plačnike, eden od razlogov za obveščevalno zasledovanje članov republikanske predvolilne kampanje. Tedanji vrhovi FBI-ja so pomagali z zavajanjem pristojnega sodišča, pa čeprav so, kot je ta teden pričal eden od njihovih agentov, vedeli, da gre za lažne obtožbe.
Pri zavajanju naj bi sodeloval svetovalec demokratskega predsednika Joeja Bidna za nacionalno varnost Jake Sullivan, zgodba pa se je najprej pojavila v publikaciji Slate.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji