Neomejen dostop | že od 9,99€
Celjsko bolnišnico zapuščajo radiologi, pred kratkim so iz novogoriške odšli travmatologi. V Fidesu in na Zdravniški zbornici Slovenije z zaskrbljenostjo spremljajo nadaljevanje trenda odhodov zdravnikov iz javnega sistema. Iz rezultatov ankete, ki jo je za Delo izvedla Mediana, je razvidno, da polovica vprašanih meni, da se vlada ne trudi za ohranitev javnega zdravstva.
Trend odhoda zdravnikov je po mnenju prvega moža Fidesa Damjana Polha le posledica dolgotrajnega zanemarjanja težav v zdravstvu, »na kar vlado opozarjamo že dolgo, a brez učinka«. Zaskrbljeni so, da bodo odhodi vse bolj vplivali na kakovost zdravstvene oskrbe, kar bo dolgoročno škodovalo vsem državljanom.
Prek članstva spremljajo odhode zdravnikov tudi iz drugih zdravstvenih ustanov po vsej državi. »Odhajajo dragoceni kadri, ki se ne bodo vrnili, če ne bomo takoj nečesa korenito spremenili. Zaradi tega tudi vztrajamo v stavkovnih aktivnostih, s katerimi želimo izboljšati pogoje dela, da bomo ohranili javno zdravstvo. Zdravniki in ostalo zdravstveno osebje namreč odhajajo, ker so izgubili upanje, da se bo karkoli spremenilo, razmere za delo pa se zgolj slabšajo. Če se ne bodo takoj izboljšale, bo javno zdravstvo še naprej razpadalo,« je dodal Polh.
Tudi na Zdravniški zbornici Slovenije pozivajo odločevalce, da uredijo in izboljšajo pogoje dela, da bi zaposlene zadržali v javnih zdravstvenih zavodih.
Anketa, ki jo je opravila Mediana, je pokazala, da je večina vprašanih kljub zdravniški stavki z zdravstvenimi obravnavami zadovoljna.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji