Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Zdravniki želijo začasno imuniteto za tožbe

Narašča verjetnost, da vseh bolnikov ne bo mogoče niti optimalno niti pravočasno oskrbeti.
Zdravstvenega osebja zmanjkuje. Tisti, ki ostajajo v službi, morajo skrbeti za čedalje več hospitaliziranih, s tem pa se povečuje možnost, da naredijo kaj narobe. FOTO: Jure Eržen/Delo
Zdravstvenega osebja zmanjkuje. Tisti, ki ostajajo v službi, morajo skrbeti za čedalje več hospitaliziranih, s tem pa se povečuje možnost, da naredijo kaj narobe. FOTO: Jure Eržen/Delo
B. F. Ž.
19. 10. 2020 | 13:35
20. 10. 2020 | 14:24
1:35
Ljubljana – Ker zmanjkuje zdravstvenega osebja, se zdravniki bojijo, da bo ob tej dinamiki rasti novih okužb premalo intenzivnih postelj z ustrezno izobraženimi timi. Izkušnje iz sveta kažejo, da nastanejo večja varnostna tveganja, ko so zmogljivosti zdravstvenih sistemov presežene, kar se nam trenutno dogaja v Sloveniji, so poudarili na letni skupščini Slovenskega zdravniškega društva.

»Zdravniki in naši sodelavci so preobremenjeni, pojavlja se izgorelost, upada motiviranost in kljub delovanju v dobri veri narašča verjetnost, da vseh bolnikov ne bo možno niti optimalno niti pravočasno oskrbeti,« so zapisali v sporočilu za javnost.

Dodali so, da je opravljanje zdravniškega poklica poslanstvo in da se zdravniki zavedajo svoje odgovornosti: »Kljub temu pa moramo opozoriti, da bolezni še ne poznamo dovolj, učinkovitih zdravil in cepiv še nimamo, zdravstveni sistem je bil podhranjen že pred epidemijo, zato lahko v stiski ob omejenih resursih reagiramo zmotno.«

Zato so sprejeli sklep, da vlado RS pozovejo, da po zgledu iz tujine podeli izvajalcem zdravstvenih storitev začasno imuniteto za kazenske in civilne tožbe, ki bi lahko sledile nepopolni oskrbi v času izrednih zdravstvenih razmer.

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine