Neomejen dostop | že od 9,99€
»V stranki SAB se zavzemamo za združevanje in povezovanje leve sredine. Pred tremi meseci je k nam pristopilo več kot 250 novih članov, ki so v nas videli stranko prihodnosti. Danes se krepimo tudi v državnem zboru,« so sporočili iz Stranke Alenke Bratušek.
Po naših informacijah iz krogov nepovezanih poslancev se je Alenka Bratušek dogovorila s poslancem te poslanske skupine, Branislavom Rajićem, ki je pred tem zapustil SMC.
Njena petčlanska poslanska skupina se bo torej okrepila. Stranka sicer v javnomnenjskih anketah doživlja stabilen trend rasti. Po meritvi inštituta Mediana bi se SAB, če bi bile volitve jutri in ob upoštevanju novih strank na političnem parketu, uvrstila s 6,4-odstotno podporo na peto mesto in bi prehitela LMŠ.
V SAB so o prestopu govorili na dopoldanski izjavi za javnost. Ogledate si jo lahko v videu:
Branislav Rajić je na novinarski konferenci stranke SAB svoj prestop argumentiral s tem, da sam zagovarja enake socialno-liberalne vrednote, kot jih zagovarja SAB, v to stranko pa po lastnih besedah prihaja tudi zato, ker želi še naprej delovati za Maribor. Kot poslanec in kot mestni svetnik.
Napoveduje, da bodo v stranki stavili na strokovnost in dialog, zazrti bodo v prihodnost, brez obujanja preteklosti, ker ta ni orodje za politiko. Izpostavil je pomen združevanja na sredini. SAB je po njegovi oceni dobro pozicionirana stranka z ustreznim programom. Treba se je upreti razdrobljenosti.
Alenka Bratušek morebitnih drugih prestopov v SAB ni potrdila, a tudi ovrgla ne. »Ko bo, če bo, boste pravočasno obveščeni,« je na vprašanje glede tega odgovorila novinarjem.
Ko so septembra vrste SAB okrepili s člani Desusa, je Bratuškova komentirala, da je vesela, ker so »nekdanji člani Desusa, ki so prišli k njim, ugotovili, da je SAB tista stranka, v kateri lahko uspešno nadaljujejo svojo politično pot«. Po tiskovni konferenci, na kateri so razkrili množični eksodus iz upokojenskih vrst, se je SAB po njenih besedah pridružilo še veliko članov Desusa. »Na terenu zaznavam veliko razočaranje nad upokojensko stranko, pa ne govorim le o njihovih nekdanjih članih, ampak tudi o njihovih nekdanjih volivcih,« je komentirala.
Prestopni rekorder
Poslanec, ki je zamenjal največ strank, je Jani Möderndorfer. Zamenjal je šest strank, zdaj je član LMŠ.
Na nedavnem kongresu so sprejeli temeljni program stranke, ki so ga naslovili Prihodnost Slovenije. V njem so zapisali, da je SAB socialno-liberalna stranka z jasno definiranimi vrednotami.
To je že drugi poslanski prestop ta teden – poslanka stranke Konkretno Mateja Udovč je namreč prestopila v vrste zunajparlamentarne stranke Naša dežela, ki jo je po razhodu z Desusom ustanovila Aleksandra Pivec.
»V Poslansko skupino nepovezanih poslancev smo se povezali poslanci, ki se nismo strinjali z načinom dela sedanje vladne koalicije. Ves ta čas delujemo samostojno in v skladu z ustavo glasujemo po svoji vesti, o najpomembnejših temah pa se poskušamo uskladiti.
Kolega mag. Branislav Rajić nas je danes obvestil, da se je odločil, da svojo politično pot nadaljuje v eni od opozicijskih strank. Zahvaljujemo se mu za sodelovanje za ta kratek čas, ko je bil član naše poslanske skupine, in upamo, da bo našel svojo pot v politični stranki, za katero se je odločil.«
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji