Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Slovenija

Ko bo pri Natovem cilju, bo slovenski vojski denar ostajal

Slovenija bo dva odstotka BDP za obrambo namenila do leta 2030, iz Nata in ZDA pa sporočajo, da to že danes ni več dovolj.
Tovorno letalo spartan, drugo te vrste, ki ga je slovensko vojaško letalstvo prevzelo pred nekaj dnevi, je ena od ključnih naložb v posodobitev vojske. FOTO: Jože Suhadolnik
Tovorno letalo spartan, drugo te vrste, ki ga je slovensko vojaško letalstvo prevzelo pred nekaj dnevi, je ena od ključnih naložb v posodobitev vojske. FOTO: Jože Suhadolnik
24. 12. 2024 | 05:00
5:38

V nadaljevanju preberite:

Veljavni strateški dokumenti in načrti predvidevajo postopno povečanje obrambnih izdatkov tako, da bi cilj dveh odstotkov BDP za obrambo dosegli najpozneje leta 2030. Kar je v slovenskem političnem kontekstu ambiciozen cilj, je za trenutno mednarodno geopolitično realnost premalo denarja, opozarja obrambni strokovnjak Klemen Grošelj in pojasnjuje, da je ob sedanjem obsegu slovenske vojske tudi dva odstotka BDP lahko preveč.

Pospešena modernizacija vojske se je nadaljevala tudi v letošnjem letu. Potem ko je prejšnji teden na vojaškem letališču v Cerkljah ob Krki slovesno pristalo drugo taktično transportno letalo C-27J spartan, ki se imenuje po pionirju slovenskega letalstva Edvardu Rusjanu, v prihodnjih nekaj mesecih obrambno ministrstvo pričakuje sklenitev nove pogodbe za nakup osemkolesnikov, ki so ena ključnih naložb v okviru 780 milijonov evrov vrednega investicijskega svežnja za posodobitev vojske med letoma 2021 in 2026.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine