Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Nedelo

Ne govorimo o bojkotu, ampak o ponovnem branju ruske literature

Kustosinji, ki sta Ljubljano obiskali v sklopu festivala Rdeče zore, sta ruske imperialne ambicije zelo neposredno izkusili na lastni koži.
Kustosinji na podlagi izkušenj posameznic, ki so jih prizadele vojne, raziskujeta kolonialne odnose. FOTO: Jože Suhadolnik
Kustosinji na podlagi izkušenj posameznic, ki so jih prizadele vojne, raziskujeta kolonialne odnose. FOTO: Jože Suhadolnik
9. 7. 2023 | 16:00
9. 7. 2023 | 17:01
19:44

V nadaljevanju preberite:

Kustosinji Antonina Stebur in Nataša Čičasova med poldrugo uro trajajočim intervjujem skoraj nikoli ne izrečeta besede vojna, četudi je dogajanje v Ukrajini osrednja tema našega pogovora. Raje uporabljata izraz polna ruska invazija (angl. full-scale Russian invasion), kot da bi hoteli nas, zahodnjake, vsakič znova opomniti, kdo je agresor in kdo žrtev.

Ljubljano sta obiskali v sklopu festivala Rdeče zore, na katerem sta predavali o imperializmu in kolonialnih odnosih, ki še danes močno zaznamujejo podobo vzhodne Evrope. Nataša Čičasova, ki je odraščala v Donecku, in Antonina Stebur, po rodu Belorusinja, ki je lani prejela štipendijo Igorja Zabela, eno najprestižnejših priznanj za kulturne dejavnosti na območju srednje, vzhodne in jugovzhodne Evrope, sta ruske imperialne ambicije zelo neposredno izkusili na lastni koži.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine