Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Nedelo

Male rastejo kot gobe po dežju, vlada si želi velike

Sončne elektrarne so lani in letos dobile zagon z razpisi, pa tudi zaradi tega, ker se konec leta ukinja neto merjenje z letnim poračunom.
Naložba v sončno elektrarno se povrne v šestih do sedmih letih. FOTO: Blaž Samec/Delo
Naložba v sončno elektrarno se povrne v šestih do sedmih letih. FOTO: Blaž Samec/Delo
2. 5. 2023 | 09:00
0:27

V nadaljevanju preberite:

Spali smo do včeraj, kar desetletje se projekti niso premaknili naprej, težko je reči, zakaj, vsega pa se zdaj ne da urediti čez noč, pravi državna sekretarka na ministrstvu za okolje, podnebje in energijo Tina Seršen. Elektrodistribucijska podjetja niso vlagala v razvoj omrežij dovolj, da bi ta sprejela toliko novih sončnih elektrarn, ljudi, ki preverjajo vloge za podpore, pa je premalo, zato nekatere čakajo tudi več kot devet mesecev. »Slika ni tako slaba, še vedno je veliko možnosti za naložbe, mogoče le ne v vsaki ulici,« pravi Tina Seršen. Vlada si sicer želi večje sončne elektrarne, male pa naj imajo hranilnike, da ne bodo taka motnja v omrežju.

Naložbe v sončne elektrarne so sicer lani in letos dobile pravi zagon, nekaj zaradi razpisov in naklonjenosti vlade, še bolj pa po mnenju nekaterih zaradi predvidenega konca neto merjenja prejete in oddane elektrike, ki je zelo ugoden za lastnike in skrajšuje tudi dobo vračanja naložbe. Tistim, ki želijo samooskrbo s soncem, lahko vse formalnosti uredijo dobavitelji opreme, je pa čedalje več težav s soglasji za priklop.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine