Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Komentarji

(KOMENTAR) Zaprite meje!

Nemčija: statistike in razlage, da je nasilnih in kriminalnih le majhen delež prišlekov, medtem ko večina najde zaposlitev, ne pomagajo.
Razprava, ki je izbruhnila po napadu v Solingernu, je vse prevečkrat uokvirjena v prej omenjeni strah pred tujci. FOTO: Annegret Hilse/Reuters
Razprava, ki je izbruhnila po napadu v Solingernu, je vse prevečkrat uokvirjena v prej omenjeni strah pred tujci. FOTO: Annegret Hilse/Reuters
31. 8. 2024 | 10:00
2. 9. 2024 | 06:52
7:10

V nadaljevanju preberite:

Strah pred tujci oziroma tujim naj bi bil evolucijsko pogojen. Po eni od razlag naj bi na eni strani pomagal vzpostavljati sodelovanje in homogenost nabiralniško-lovskih skupnosti, po drugi pa varoval pred potencialno nevarnostjo od zunaj. In ta »gen« naj bi se ohranil vse do danes. Kako so seveda dejansko živeli naši predniki v časih, iz katerih nimamo pisnih virov in le skromne najdbe, lahko le ugibamo. Je pa gotovo dejstvo, da se ljudje neznanega pretežno bojimo. Že majhnim otrokom vtepamo v glavo, naj ne govorijo s tujci. Oseba na drugi strani nima nujno dobrih namer in pred potencialno nevarnostjo poskušamo zavarovati sebe in svoje najbližje.

Problem takšnega razmišljanja je, da predpostavlja, da nevarnost preži samo od neznancev, tujcev. Ko bi si dobro pogledali statistike kriminalitete, bi kaj hitro ugotovili, da večino nasilnih kaznivih dejanj zagrešijo posamezniki, ki žrtve poznajo oziroma so kar njihovi sorodniki, prijatelji, znanci.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine