Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Kolumne

Zakaj se resnica včasih izmika besedam

Na globalnem medijskem prizorišču divja vojna, v kateri so orožje izbrušena stališča.
Igrače na bruseljskem krožišču Schuman, opomin na ukrajinske otroke, ki so jih odpeljali Rusi. FOTO: Nicolas Maeterlinck/AFP
Igrače na bruseljskem krožišču Schuman, opomin na ukrajinske otroke, ki so jih odpeljali Rusi. FOTO: Nicolas Maeterlinck/AFP
22. 3. 2024 | 20:00
0:22

V nadaljevanju preberite:

V informacijskih vojnah ob oboroženih konfliktih in vojnah so take dobrine, kot so temeljni standardi in osnovna spodobnost, neštetokrat brezsramno izrabljene za te ali one domnevne koristi. No, včasih gre tudi za preprosto nemoč ali ideološko blokado, ki preprečuje narediti nekaj najbolj osnovnega – povedati resnico.

Tako kot se zdijo nemočni vsi tisti, ki bi morali skrbeti za to, da bi bilo mednarodno pravo zmeraj in povsod slišano, razumljeno in upoštevano, se tudi medijsko oblikovanje sveta kljub načelni zavezanosti resnicoljubnosti labirintno upogiba in plasti pod težo vsakršnih »edino pravih« narativov.

Množično ubijanje otrok in žensk iz maščevanja je zato ponekod zgolj pričakovana posledica samoobrambnih vojaških akcij, drugod so to isto početje zmožni poimenovati z besedo genocid.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine