Če so ti bolj od varnosti soljudi pomembne lastne proticepilske preobčutljivosti in obsedenost, da bo Veliki brat nadziral tvoje življenje, lahko ostaneš doma.
Galerija
V Italiji so sistem PCT, v bizarni navadi, ki razburja jezikovne puriste, krstili z angleško besedno zvezo, ki je ne uporablja nihče drug: <em>green pass</em>. FOTO: Yara Nardi Reuters
V kolumni preberite:
Obstaja poseben žanr slovenskega mnenjskega žurnalizma, kjer avtor pripotuje nazaj iz tuje dežele in pripoveduje, kaj je videl, z namenom poučiti in malo okarati domače občinstvo, še bolj pa verjetno, da bi razkazal svoje svetovljanstvo in »mimogrede« omenil svoje popotniške itinerarije. V zadnjem desetletju se je ta, imenujmo ga žanr razsvetljenega popotnika skorajda stopil z drugim, nič manj priljubljenim žanrom »kritične slovenologije«: folklorno psihološke in pop sociološke razprave o tem, zakaj smo Slovenci takšni, kakršni smo, zakaj je slabo, da smo takšni, kakršni smo, in predvsem, zakaj se glede tega ne da nič ukreniti. Prihodnji rodovi intelektualnih zgodovinarjev bodo v njem nemara videli najbolj značilno, gotovo pa zelo simptomatsko kolumnistično obliko slovenskega »izgubljenega desetletja«.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji