Ena od značilnosti našega časa je, da mnogi od politike bolj kot konkretne koristi pričakujejo, da služi kot megafon njihovega ogorčenja.
Galerija
Popolna odsotnost strokovne razprave dokazuje, da ima referendumska pobuda predvsem ta namen. Moja odločitev, da se pod njo ne podpišem, je zato tudi tihi protest proti takšni politiki ogorčenja. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
V kolumni preberite:
Ni težko videti privlačnosti polemike okoli vojaške investicije v tem političnem trenutku. Stranka Levica je bila v zadnjih mesecih primorana k temeljitemu pretresu svoje strategije. Janševa vlada jih je potisnila bližje k strankam leve sredine, od katerih se je v zadnjih letih skušala distancirati. Levo do sredine ne manjka volivcev, ki Levico obtožujejo krivde za padec Šarčeve vlade. Vprašanje je, če so takšne kritike upravičene ali ne, vsekakor pa so dovolj verodostojne, da si Levica danes ne more več privoščiti, da se kakor zala Urška iz balade o Povodnem možu prevzetno izmika koalicijskemu snubljenju levosredinskih strank. To pa pomeni nevarnost utopitve v »veliki protijanševski fronti«.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se