Mar ni stanje, v katerem uživa slovenska vlada tako nizko zaupanje v mednarodni javnosti, že samo po sebi nevarno za interese države?
Galerija
Službe za odnose z javnostjo so jih v tej vladi prevzeli amaterji, zaslepljeni od svojih osebnih zamer in ideoloških vojn z mediji. FOTO: Jure Eržen/Delo
V kolumni preberite:
Velikani moderne »realpolitike«, kakršna sta bila Bismarck in Cavour, so razumeli, da je v modernih družbah javno mnenje zelo pomemben dejavnik zunanje politike. Slovenski zunanji minister je na lastni koži moral spoznati, kaj pomeni, če ta vidik ne le zanemarjaš, temveč odkrito preziraš. Ko je bila slovenska diplomacija v tem mandatu soočena s prvo resno krizo, kjer je ključnega pomena, da v javnosti uživa verodostojnost, je spoznala, da jo je povsem izgubila. To, da zdaj zunanji minister moleduje medije (s katerimi je vlada, v veliki meri po lastni krivdi, že leto dni na bojni nogi), naj se odpovejo eni svojih najbolj priljubljenih nalog – razkrivanju kontroverznih zgodb – je žalosten odraz skrb vzbujajočega dejstva: beseda, ki pride s strani vladnih predstavnikov, ne šteje več nič.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji