Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Ljubljana in okolica

Množična selitev državnih uradnikov za Bežigrad

V stavbo na Linhartovi se bo preselilo več sto javnih uslužbencev, prenavlja jo Lesnina MG Oprema
Prenova prostorov nekdanje bežigrajske občine na Linhartovi 13 se je že začela, 126 uradnikov se bo tja preselilo konec leta. FOTO: Voranc Vogel
Prenova prostorov nekdanje bežigrajske občine na Linhartovi 13 se je že začela, 126 uradnikov se bo tja preselilo konec leta. FOTO: Voranc Vogel
13. 6. 2019 | 06:00
4:18
 V začetku prihodnjega leta bo ljubljanska upravna enota namesto na šestih delovala le na dveh lokacijah: na Linhartovi 13 in na Tobačni ulici. Ministrstvo za javno upravo (MJU) bo za prenovo in opremo stavbe za Bežigradom plačalo skoraj štiri milijone evrov (z DDV). Medtem ko bo država v prenovljene prostore kmalu preselila 126 javnih uslužbencev, se na MOL še niso odločili, koliko občinskih uradnikov bodo preselili v izpraznjene prostore štirih izpostav UE Ljubljana in kdaj. 

Pobudo za prenos iz lastništva stavbe nekdanje bežigrajske občine z MOL na državo je dala država »zaradi zagotovitve delovanja upravne enote na manj lokacijah. S tem bo delovanje prijaznejše do uporabnikov,« pravijo na občini. Dodajajo, da so se s predlogom strinjali, saj bodo s tem pridobili vse ostale občinske stavbe za svoje potrebe.



»Poleg tega je bila stavba na Linhartovi potrebna (celovite) prenove. Takšen prenos nam omogoča tudi zakon,« so pojasnili na MOL. O prenosu lastništva stavbe na Linhartovi 13 z občine na državo so se že jeseni leta 2017 dogovorili župan Zoran Janković, takratni minister za javno upravo Boris Koprivnikar in Lovro Lončar, takratni načelnik Upravne enote (UE) Ljubljana. Uradno je stavba iz občinske v državno last prešla šele konec letošnjega aprila. Vsem najemnikom v bežigrajski stavbi je MOL že zagotovila nadomestne prostore.

Poleg izpostave UE Ljubljana Bežigrad so na Linhartovi delovala številna podjetja in društva, med njimi so bili Društvo za nenasilno komunikacijo, Javni zavod Cene Štupar, Zveza prijateljev mladine Ljubljana, Gerontološko društvo Slovenije, Romski informacijski center in Zveza srbske diaspore Slovenije. Kam so jih preselili, na MOL niso povedali, prav tako se še niso odločili, koliko občinskih uradnikov bodo preselili v izpraznjene prostore štirih izpostav UE Ljubljana. »Pri odločitvi o tem, kateri oddelki se bodo selili, bomo sledili cilju optimizacije delovnega procesa ter višji kakovosti storitev za naše meščanke in meščane,« dodajajo na MOL.




Selitev bo trajala dobra dva meseca


Pod isto streho za Bežigrad se bodo državni uradniki tako preselili iz štirih izpostav UE Ljubljana, ki zdaj (še) delujejo na Trgu mladinskih delovnih brigad 7 (izpostava Vič - Rudnik), Adamič-Lundrovem nabrežju 2 (izpostava Center), Proletarski cesti 1 (izpostava Moste-Polje) in na Trgu Prekomorskih brigad 1 (izpostava Šiška). Na MJU predvidevajo, da bodo dela na stavbi, ki jih izvaja podjetje Lesnina MG Oprema, končana do konca novembra, selitev javnih uslužbencev načrtujejo od začetka decembra do konca januarja prihodnje leto.

»Selitev čaka 126 državnih uradnikov, vključno z 13 uradniki, ki že delujejo na bežigrajski izpostavi UE Ljubljana. Ti se bodo morali preseliti v druge pisarne znotraj stavbe,« pravijo na ministrstvu, ki ga vodi Rudi Medved. Za izvedbo gradbeno-obrtniških del in dobavo opreme bodo skupaj namenili 3,9 milijona evrov (z DDV).

V stavbo na Linhartovo se bo preselilo tudi pet društev: Združenje Slovenske izseljenske matice, Svetovni slovenski kongres in Konferenca Svetovnega slovenskega kongresa ter Društvo OZN za Slovenijo in Slovensko društvo za mednarodne odnose. Najemnine državi ne bodo plačevali, bodo pa morali poravnati stroške obratovanja, manjših vzdrževalnih del in zavarovanja.

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine