Slovenska prestolnica danes gosti osrednji del NLB 28. ljubljanskega maratona.
STA
20. 10. 2024 | 07:11
20. 10. 2024 | 12:05
2:00

Slovenska prestolnica danes gosti osrednji del NLB 28. ljubljanskega maratona. Za največji športno-rekreativni dogodek v državi se je za oba dneva prijavilo 24.675 tekačev. Po sobotnih tekih otrok in mladine je bil start teka na 10 kilometrov ob 8. uri, ob 9. uri pa so startali maratonci na 21 in 42 kilometrov.

image_alt
Zmagoslavje Etiopijca, Kobe za las izboljšal slovenski rekord proge

Zmagovalec 28. ljubljanskega maratona je Etiopijec Getaneh Molla Tamire. Z 42-kilometrsko progo je opravil v času dveh ur, šestih minut in 29 sekund. Drugo mesto si je pritekel lanski zmagovalec, Kenijec Edmond Kipngetich (+ 0:34), tretji pa je bil njegov rojak Collins Kipkurui Kipkorir (+ 0:59).

Ljubljanski župan Zoran Janković. FOTO: Matej Družnik

image_alt
Trase in cestne zapore v času ljubljanskega maratona

V soboto, prvi dan maratona, je bilo na startu v središču slovenske prestolnice 8128 mladih. Teke so odprli najmlajši, med lumpiji je bilo 1733 otrok, promocijskih tekov za učence od 1. do 5. razreda se je udeležilo 3438 otrok, šolskih tekov od 6. do 9. razreda pa 2015. Srednješolcev, ki so se spopadli z najdaljšimi razdaljami, pa je bilo 778.

Na inkluzivnem teku je bilo 134 tekačev ter okrog sto na teku Inštituta Zlata pentljica za otroke z rakom. Tekači so darovali za njihovo varovanko Tinko Tonejc, 10.000 evrov bodo porabili za slušni aparat.