Zimski športi

Zmaji izgubili proti Pustertalu

Hokejisti Olimpije so v Alpski ligi morali priznati premoč Pustertalu (2:3), ki jih je prehitel na drugem mestu.
Olimpija je s porazom izgubila drugo mesto. Foto FOTO: Jure Eržen/Delo
M. Ž., STA
5. 12. 2020 | 23:22
1:51
Hokejisti Pustertala so v tekmi alpske lige premagali ljubljansko Olimpijo s 3:2.

V derbiju kola so hokejisti iz Brunica premagali Ljubljančane in jih v obračunu sosedov na prvenstveni lestvici prehiteli na drugem mestu.

Gostitelji so na tekmi povedli v osmi minuti z golom Raphaela Andergassna, a so Ljubljančani že v naslednjem napadu po vsega 12 sekundah izenačili. Strelec je bil Tadej Čimžar, ki je v drugi tretjini Ljubljančane popeljal tudi v vodstvo.

A Italijani so zmogli preobrat. Angelo Bryson Cianfrone je še pred drugim odmorom izenačil, v 52. minuti pa Pustertalu zmago zagotovil Max Oberrauch.

V sami končnici so gostje iz slovenske metropole ostali še brez priložnosti, da bi skušali izenačiti z menjavo vratarja s šestim igralcem v polju, saj je bil v 58. minuti izključen Gal Koren. A številne priložnosti so zeleno-beli zapravili že prej, saj so bili bistveno bolj nevaren tekmec in razmerje strelov na gol dobili kar z 39:16. Nerešljiva uganka za slovenske napadalce je bil vratar Colin Keith Furlong (37 obramb).