Zimski športi

Vodilni premočni za kalifornijske kralje

Kapetan LA Kings Anže Kopitar je v porazu z 2:4 proti Las Vegasu prispeval podajo.
Anže Kopitar in LA Kings so bili preslabi za vodilne hokejiste iz Las Vegasa. FOTO: Robert Hanashiro/Usa Today Sports
G. N., STA
20. 3. 2021 | 07:50
20. 3. 2021 | 10:31
1:26
Vodilno moštvo zahodne skupine  Vegas Golden Knights je bilo v NHL premočan tekmec za Los Angeles Kings. Kralji so na domačem ledu dvorane Staples Center izgubili z 2:4. Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem golu domačoh hokejistov za 1:2.

Že po trinajstih minutah tekme so gostje iz Las Vegasa povedli z 2:0. Oba gola je prispeval Max Pacioretty. Zgolj 18 sekund pred koncem prve tretjine so kralji izenačili. Na 1:2 je znižal Alex Iafallo, ki mu je pri zadetku asistiral slovenski hokejski as Kopitar.

Trevor Moore je v 27. minuti poskrbel za drugi zadetek kraljev in izenačenje 2:2. A so bili v nadaljevanju člani gostujoče zasedbe iz Las Vegasa podjetnejši. William Karlsson je povišal na 3:2, končni izid pa je postavil William Carrier v 51. minuti.

Moštvi se bosta še enkrat pomerili v nedeljo pozno zvečer.

LA Kings v razvrstitvi skupine zasedajo peto mesto s 30 točkami. Vegas ima na vrhu skupine 13 točk več.