Zimski športi

V zmajevem gnezdu so imeli ostrejše kremplje orli iz Beljaka

Hokejisti SŽ Olimpije so v vnaprej odigrani tekmi 40. kola lige ICEHL izgubili z VSV iz Beljaka (2:5).
Ljubljanski hokejisti so morali spet priznati premoč Beljačanom, spet pa je njihovo mrežo zatresel reprezentant Robert Sabolič, seveda nekdanji član jeseniškega kluba. FOTO: Voranc Vogel/Delo
Š. R., STA
23. 11. 2022 | 20:34
23. 11. 2022 | 20:38
2:49

Ljubljančani so prejšnji teden igrali tri domače tekme in dobili le tri točke od možnih devetih. V tem tednu imajo na sporedu prav tako tri, od tega dve domači z Beljačani, a so v sredo tekmovalni teden začeli slabo in doživeli poraz z 2:5. Na prvem od dveh dvobojev s sosedi z druge strani Karavank bi lahko domači iztržili kaj več, toda odnesla sta jih neučinkovitost predvsem v prvi in slab začetek zadnje tretjine. Tako so morali nenehno loviti tekmece, a ko so se približali, so gostje spet zadeli in na koncu zasluženo odnesli vse tri točke.

Prva tretjina je bila v znamenju Beljačanov, čeprav so imeli zeleno-beli celo nekaj več strelov. A priložnosti niso izkoriščali, spet ne tudi tistih ob igri z igralcem več. Drugače je bilo pri gostih: za Beljak je ob izenačenih močeh najprej zadel slovenski reprezentant Robert Sabolič, ob izteku prvega dela pa so gostje dosegli drugi zadetek celo z igralcem manj, ko so domači izgubili plošček.

Za nekaj upanja je poskrbel Rok Kapel, ki je takoj na začetku druge tretjine po dolgem času izkoristil »power play« Ljubljančanov. A manj kot dve minuti pozneje je bilo spet -2, vendar se je domačim uspelo še enkrat približati, ko je zadel Nik Simšič.

Toda nov prejeti gol že po minuti v zadnji tretjini je domače spet postavil na dva zadetka zaostanka. To razliko so neuspešno lovili v celotni zadnji tretjini, a jim ni uspelo doseči še kakšnega gola. Njihovi tekmeci pa so zmago potrdili ob koncu, ko v vratih domačih ni bilo več Anthonyja Morrona. Beljačani so se prebili na tretje mesto, Olimpija ostaja deseta. V petek bodo Ljubljančani gostovali v Linzu, v nedeljo pa bo še enkrat v Tivoli prišel VSV.