Zimski športi

Taja Bodlaj v Južni Koreji postala mladinska olimpijska prvakinja

Na četrtih mladinskih zimskih OI se Slovenija veseli druge skakalne zlate kolajne, v Gangwonu si je zmago priskakala Taja Bodlaj.
Uspeh Taje Bodlaj je dopolnila Ajda Košnjek s sedmim mestom, v poskusni seriji je bila celo najboljša med vsemi. FOTO: Sloski
20. 1. 2024 | 07:57
20. 1. 2024 | 19:29
1:32

Slovenska mladinska odprava v zimskih športih v teh dneh nastopa na olimpijskih igrah mladih v Južni Koreji, četrtič je Mednarodni olimpijski komite izvedel zimske mladinske olimpijske igre. Te so zaenkrat zelo uspešne tudi za Slovenijo, Taja Bodlaj je v Gangwonu osvojila zlato odličje.

Bodlajeva je bila najboljša že po prvi seriji, imela je dobro točko naskoka pred Norvežanko Ingvild Synnoeve Midtskogen, v drugi seriji je s skokom, dolgim 100,5 metra vodstvo uspela zadržati in po Emi Klinec (Lillehamer 2016) je postala druga slovenska skakalna mladinska olimpijska prvakinja.

Taja Bodlaj med zmagovitim skokom. FOTO: Simon Bruty/IOC

Slovenski uspeh je dopolnila Ajda Košnjek s sedmim mestom, v poskusni seriji je bila celo najboljša med vsemi, v prvi seriji se ji je nato skok ponesrečil in končala jo je na 11. mestu, v drugi pa pridobila štiri mesta za končno 7. mesto na mladinskih ZOI.

V moški konkurenci je prvak postal Kazahstanec Ilja Mizernik, Enej Faletič je bil 8., Urban Šimic pa 12.