Zimski športi

Panik poskrbel za paniko in nov poraz Slovencev

Slovenski hokejisti so morali na svetovnem prvenstvu v Rigi priznati premoč Slovakom. Tako je že jasno, da se poslavljajo od elitne skupine.
Richard Panik (na sredini) je popeljal Slovake v vodstvo. FOTO: Gints Ivuskans/AFP
21. 5. 2023 | 15:58
21. 5. 2023 | 21:41
2:38

Slovenska hokejska reprezentanca se je v svoji predzadnji tekmi na svetovnem prvenstvu v Rigi pomerila z izbrano vrsto Slovaške in tesno izgubila z nogometnim izidom 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Po šestem zaporednem porazu je jasno, da se naši igralci poslavljajo od elitne skupine.

Uvodna tretjina se je razpletla brez zadetkov. V prvih 20 minutah so imeli pobudo Slovaki, ki so proti vratom našega čuvaja mreže Luke Gračnarja sprožili kar 17 strelov, medtem ko so jih izbranci selektorja Matjaža Kopitarja zbrali zgolj šest.

Takoj na začetku druge tretjine pa so se Slovenci znašli v zaostanku. V 21. minuti je tekmece v vodstvo popeljal Richard Panik. Ker se rezultat do konca tega dela ni več spremenil, so Slovaki na drugi odmor odšli s prednostjo 1:0.

Trud Slovencev proti Slovakom ni bil poplačan. FOTO: Gints Ivuskans/AFP

V zadnji tretjini so Kopitarjevi varovanci poskušali vse, da bi nadomestili zaostanek, priigrali so si več lepih priložnosti, ki pa jih na žalost niso izkoristili. V zadnji minuti so poskušali tudi z igralcem več na ledu, vendar pa njihov trud ni bil poplačan.

Zmage so se veselili Slovaki, naši hokejisti pa so z novim porazom zapravili še zadnjo možnost, da bi obstali med svetovno elito.

Jutri (19.20) bodo Slovenci prekrižali palice še s Kazahstanci.