Zimski športi

Šivic v prvem poskusu do prve lovorike na klopi zmajev

Hokejisti SŽ Olimpije so zmagovalci pokala Hokejske zveze Slovenije, potem ko so v finalnem obračunu na Bledu premagali večne rivale Sij Acroni Jesenice (3:1).
Hokejisti Olimpije se z Bleda vračajo s pokalom. FOTO: Jože Suhadolnik
4. 9. 2021 | 22:04
5. 9. 2021 | 00:08
2:51
Prva tretjina je pripadla Jeseničanom, ki so se na premor po prvih 20 minutah podali s prednostjo zadetka, za katerega je poskrbel Eric Pance. Toda po golu Črnučana je v drugi tretjini sledil preobrat njegovih nekdanjih delodajalcev, Blaž Tomaževič je v 29. minuti izid poravnal na 1:1, Žan Jezovšek, ki je bil med podajalci za izenačujoči zadetek, pa je v enem zadnjih napadov druge tretjine poskrbel za popoln preobrat.

V 48. minuti je za končnih 3:1 zadel Guillaume Sebastien Leclerc. Nekdanjemu trenerju Jesenic Mitji Šivicu je po minuli sezoni, v kateri je z železarji proslavljal dvojno krono, tako uspelo nadaljevati osebni niz osvajanja lovorik na domači sceni, to pa mu je tokrat uspelo na težko pričakovanem obračunu z dolgoletnim reprezentančnim soigralcem in otrokom zeleno-belih Nikom Zupančičem, ki je pred sezono iz njegovih rok prevzel upravljanje rdečega stroja.

Gorenjci so v petkovem polfinalu premagali Slavijo Junior s 7:0, Ljubljančani pa Hidrio Jesenice z 10:0.

Mitja Šivic, trener SŽ Olimpije: »Seveda je lepo začeti sezono z lovoriko, pot do te pa nikakor ni bila preprosta. Veste, na nasprotni strani imate zelo motivirano moštvo, ki ga že dolgo časa krasi bojevitost. Ti pa se zavedaš, da si favorit in to moraš pokazati. Všeč mi je bil ta naš značaj, potem ko nismo dobro začeli tekme, v nadaljevanju tekmecu nismo dovolili resnejše priložnosti, za korak smo bili hitrejši. Toda bolj od izida me zanima dnevno delo z moštvom ob želji po napredovanju. Pokal pa sevedi pomeni zadovoljstvo klubu in tudi pokrovitelju, ki nam za slovenske razmere omogoča imenitno odskočno desko.«

Gašper Glavič, kapetan SIJ Acronija Jesenic: »Močno smo si želeli ubraniti to lovoriko, pokazali to s pristopom od prve minute, za začetek bili uspešni z igralcem več na ledu. V drugi tretjini smo padli v igri, prejeli dva prepoceni gola in potem pač ni bilo lahko loviti zasuka. V nadaljevanju nam tudi ni šlo več ob številčni premoči, toda po tem težkem testu gremo lahko vendarle dvignjenih glav iz dvorane. Zdaj je pred nami še ena pripravljalna tekma v Val Gardeni, nato pa že čez en teden štart alpske lige, v kateri si želimo korak več, potem ko smo dvakrat zapored na peti tekmi polfinala ostala brez uvrstitve v sklepni dvoboj.«

Olimpija slovenski prvak 4.9.2021 Bled Slovenija [hokej,Olimpija,Jesenice,prvaki,Bled,Slovenija] Foto Jože Suhadolnik/delo