Pozdravljeni!

Zimski športi

Prvi večni derbi v sezoni SŽ Olimpiji

Na hokejskem turnirju na Bledu so bili Ljubljančani z 2:0 boljši od Jesenic, jutri jih v finalu čaka Medveščak.
Brez petja pesti, kot se za derbi spodobi, ni šlo. FOTO: Tomi Lombar/Delo
25. 8. 2018 | 22:41
25. 8. 2018 | 23:37
1:47
Bled – Tradicionalni poletni hokejski turnir na Bledu je nocoj ponudil tudi prvi slovenski večni derbi, v katerem je bil državni podprvak SŽ Olimpija z 2:0 boljši od prvaka SIJ Acronija Jesenic, ki nikakor ni znal najti poti ploščku v tekmečevo mrežo. Nič čudnega torej, da so za igralca tekme izbrali ljubljanskega čuvaja mreže Žana Usa, ki je svojčas stal tudi med vratnicami »železarjev«. V jutrišnjem finalu čaka »zmaje« ob 20. uri obračun z Medveščakom, Jeseničane pa v dvoboju za tretje mesto ob 16.30 pričakujejo Karlovy Vary s Sabahudinom Kovačevičem in Maticem Podlipnikom.

Podprvak je v prvem derbiju sezone ugnal prvaka. FOTO: Tomi Lombar/Delo

Bivši železar potrdil zmago

Ljubljančani so po enkrat zadeli v prvi in zadnji tretjini. V 15. minuti je nasprotnikov odpor po podaji Mihe Zajca načel Gal Koren, v 50. pa je Olimpijino zmago potrdil Žan Jezovšek, še v minuli sezoni član Jesenic, ki je izkoristil predložek Gregorja Koblarja. Moštvo iz Podmežakle bo imelo bržkone priložnost za maščevanje že v začetku septembra, ko bo v Kranju potekal turnir slovenskega pokala, če ne bo senzacije, pa si bosta večna tekmeca ponovno stala nasproti v finalu v soboto, 8. septembra.