Zimski športi

Nika Prevc v Hinzenbachu za najboljšo trojico, na vrhu Eva Pinkelnig

Najboljša smučarska skakalka te zime je za zmagovalko zaostala za 5,7 točke. Zoran Zupančič: Avstrijci so nas kar pošteno namahali.
Nika Prevc v družbi reprezentančnih sotekmovalk. V ozadju z leve Ema Klinec, Nika Križnar in Taja Bodlaj FOTO: NordicFocus
Š. R., STA
24. 2. 2024 | 15:44
25. 2. 2024 | 00:20
4:23

Najboljša smučarska skakalka te zime Nika Prevc je bila četrta na prvi od dveh tekem svetovnega pokala v avstrijskem Hinzenbachu. Slovenka je za zmagovalko, domačinko Evo Pinkelnig (243,1 točke), na koncu zaostala za 5,7 točke. Avstrijke so slavile dvojno zmago, saj je bila druga Jacqui Seifriedsberger (240,2). Na zmagovalnem odru je končala še Nemka Katharina Schmid (238 točk), ki je na tretje mesto napredovala s sedmega po prvi seriji.

Med deseterico je od Slovenk poleg Nike Prevc, ki je zadržala majico vodilne v skupni razvrstitvi svetovnega pokala, končala le še Nika Križnar (223,9). V finalu je nazadovala na osmo mesto.

V finalni seriji sta se med dobitnice točk uvrstili še Ema Klinec (216), ki se je po dobrem finalnem nastopu povzpela na 13. mesto, in Tina Erzar (201,6), ki je bila 23. Mladinski olimpijski prvakinji Taji Bodlaj se je finale izmuznil za malenkost, saj je končala na 31. mestu, medtem ko je Katra Komar obstala že v kvalifikacijah.

Brez slabih občutkov in očitkov

»Danes mi je zmanjkalo povsem malo do stopničk. Četrto mesto pa se mi zdi še vseeno odlična uvrstitev, tudi skoki so bili boljši kot na začetku dneva, tako da si vseeno ne smem ničesar očitati,« je svoj nastop ocenila Nika Prevc.

Nika Križnar je dodala: »S svojimi skoki sem zelo zadovoljna. Kaj več nisem pričakovala, saj sem imela v preteklem tednu rahle težave. Osmo mesto ni slaba uvrstitev. Jutri bom lahko štartala na podlagi tega dosežka, zato upam, da bo ohranila dobre občutke.«

Črto pod soboto v Hinzenbachu je potegnil glavni trener slovenske ženske reprezentance Zoran Zupančič: »Prva tekma po kar dolgem premoru. Generalna ocena je, da smo bili za malenkost zakrčeni. Nismo prenesli skokov s treningov. Nika Prevc je bila malenkost za stopničkami. Nika Križnar lepo, glede na to, da ni skakala prejšnji teden zaradi bolezni. Lepo tudi Ema Klinec po vrnitvi. Kakšen skok lepši, kakšen slabši. Za mlado Tino Erzar je vsaka točka res lep dosežek. Generalno bomo pa morali malo dodati plin, danes so nas Avstrijci kar pošteno namahali.«

V nedeljo bo v tem avstrijskem skakalnem središču še ena posamična tekma. Prva serija se bo začela ob 13.45.