Neomejen dostop | že od 14,99€
Najboljša slovenska smučarska skakalka Nika Prevc je v kvalifikacijah za prvo tekmo svetovnega pokala v Lake Placidu osvojila drugo mesto. S skokom, dolgim 123,5 metra, je 19-letnica iz Selške doline, ki je že na uradnem treningu potrdila vrhunsko pripravljenost, za vsega točko zaostala za Norvežanko Eirin Mario Kvandal (128 m).
Zelo dobro se je odrezala tudi slovenska rekorderka Ema Klinec (122 m), ki je bila sedma, najboljšo dvajseterico pa je zaokrožila Tina Erzar (114,5 m), ki bo prihodnji teden prav na tem prizorišču v ZDA branila naslov mladinske svetovne prvakinje iz lanske Planice.
Mladinska olimpijska šampionka Taja Bodlaj (106 m) je zasedla 28. mesto, skozi kvalifikacijsko sito pa se je kot zadnja prebila tudi novinka v slovenski ekipi Lucija Jurgec (89,5 m), ki je med 44 tekmovalkami iz 14 držav pristala na 40. mestu.
Petkova tekma se bo začela ob 15.20 po srednjeevropskem času.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji