V mestnem derbiju so hokejisti Anaheima po podaljšku premagali Los Angeles Kings.
Anže Kopitar (v sredini) in "kralji" so v mestnem derbiju proti Anaheimu izgubili po podaljšku. FOTO: Kelvin Kuo/Usa Today Sports
G. N., STA
9. 3. 2021 | 07:20
9. 3. 2021 | 08:15
1:17
Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan tudi slovenski zvezdnik najmočnejšega klubskega tekmovanja na svetu NHL Anže Kopitar, so tokrat gostovali pri mestnih tekmecih v Anaheimu in po podaljšku izgubili s 5:6.

Junak v vrstah gostiteljev je bil Adam Henrique, ki je zadel po treh minutah podaljšane igre.

Pri kraljih je blestel Adrian Kempe, ki je dosegel hat-trick, svojega drugega v karieri, Andreas Athanasiou je pomagal preobrniti zaostanek dveh golov v izenačenje v zadnji tretjini, med strelce se je spet vpisal Dustin Brown, odlično sezono pa je z dvema podajama nadaljeval tudi Kopitar.

Kopitar je zdaj vsaj točko osvojil še na peti zaporedni tekmi, to je njegov drugi tovrsten niz v sezoni, skupno pa je na četrtem mestu po podajah v sezoni in na sedmem po točkah. Skupaj je pri 28 točkah, 22 podaj in šest golov.

Ekipi se bosta v dvorani Honda v Anaheimu v četrtek pomerili še enkrat.