Pozdravljeni!

Zimski športi

Putinov ljubljenec Ovečkin ima pred seboj le še Gretzkega

V najmočnejši hokejski ligi NHL je moštvo Anžeta Kopitarja po štirih zaporednih zmagaah izgubilo v Arizoni z 1:2. Ruski zvezdnik je že pri 802 golih.
Aleksander Ovečkin je na lestvici najboljših strelcev v zgodovini NHL prehitel legendarnega Gordieja Howa in zaostaja le še za Wayenejem Gretzkim. FOTO: Geoff Burke/Usa Today Sports
G. N., STA
24. 12. 2022 | 08:00
24. 12. 2022 | 12:43
2:17

Arizona je na domačem ledu v NHL z 2:1 prekinila niz štirih zaporednih zmag Los Angeles Kings slovenskega kapetana Anžeta Kopitarja. Odločali so kazenski streli. V Washingtonu je medtem ruski superzvezdnik Aleksander Ovečkin, ki velja za enega od najljubših športnikov ruskega predsednika, z dvema goloma skočil na drugo mesto večne lestvice strelcev. Zdaj je pri 802 golih.

Vrhunci tekme:

Prvo ime zmage Arizone je bil vratar Karel Vejmelka, ki je ustavil 26 strelov Los Angelesa iz igre ter vse tri poskuse kazenskih strelov po koncu podaljška. Z 11 zmago v sezoni Arizona ostaja predzadnje moštvo centralne divizije, Los Angeles pa z 19 zmagami ostaja na drugem mestu pacifiške.

Vratar Arizone Karel Vejmelka je povzorčal največ težav Anžetu Kopitarju (desno) in drugim kraljem. FOTO: Joe Camporeale/Usa Today Sports

Domačini so povedli v prvi tretjini z golom Nick Schmaltza, a je Los Angeles z zadetkom Alexa Iafalla hitro izenačil v drugem delu. Edini uspešni kazenski strel je izvedel Nick Bjugstad in tako tem prekinil niz treh zaporednih porazov Arizone. Kopitar je odigral 22:40 minute.

V najmočnejši hokejski ligi na svetu pa odmeva nov dosežek Ovečkina. Ta je pri domači zmagi Washingtona nad Winnipegom s 4:1 prispeval dva gola in svoj izkupiček v karieri dvignil na 802 gola. S tem je prehitel Gordieja Howa (801) na drugem mestu večne lestvice strelcev v ligi NHL.

Vodstvo lige NHL je Ovečkinu pripravilo novo čestitko:

Pred 37-letnim Ovečkinom ostaja samo še Wayne Gretzky, ki je v karieri dosegel 894 golov.