Kopitarjev gol za zmago kraljev nad Edmontonom

Los Angeles kljub uspehu ostaja na zadnjem mestu zahodne konference lige NHL
M. U.
22. 11. 2019 | 07:27
22. 11. 2019 | 13:58
1:16
Hokejisti Los Angelesa so dosegli deveto zmago v novi sezoni severnoameriške lige NHL. V domači dvorani so davi s 5:1 premagali vodilno ekipo pacifiške skupine Edmonton.

Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je 15. minuti poskrbel za vodstvo kraljev z 2:0 in dosegel svoj osmi gol v sezoni, s 15 podajami pa je skupaj pri 23 točkah.

Že v drugi minuti je kralje v vodstvo popeljal Tyler Toffoli, ki je tri minute pred koncem poskrbel tudi za končni izid. V prvi tretjini sta na 3:0 povišala Kopitar (15.) in Jeff Carter (20.).

Na vrsti Arizona

Gostom je upanje vrnil Connor McDavid (21.), Michael Amadio pa je v 32. minuti dosegel gol za 4:1.

Po prostem večeru Kopitarja in druščino v domači dvorani čaka obračun z Arizono.