Pozdravljeni!

Zimski športi

Kapanen po pogovoru s trenerjem odločil podaljšek v Washingtonu

Hokejisti Pittsburgha so na gostovanju v Washingtonu dosegli tretjo zaporedno zmago (3:2), odločilni gol je dosegel Kasperi Kapanen.
Kasperi Kapanen je s strelom z leve strani odločil podaljšek v Washingtonu. FOTO: Geoff Burke/Usa Today Sports
24. 2. 2021 | 06:51
2:38
V ligi NHL so hokejisti Pittsburgha na obračunu dveh izmed treh najboljših ekip vzhodne divizije po podaljšku premagali Washington s 3:2 in dosegli tretjo zaporedno zmago.

Tekmo je v prid Pingvinov odločil finski hokejist Kasperi Kapanen. Ta v zadnjem času ni kazal ustreznih predstav in je do današnjega obračuna vknjižil le 7 točk na 13 tekmah sezone, zato ga je trener Mike Sullivan v končnici pretekle tekme proti New York Islanders posadil na klop in se kasneje pogovoril z njim, kar je tudi zaleglo.

24-letni Kapanen se je ustrezno odzval na kritike, ob zmagi pa je dosegel gol in podajo. »Mislim, da je bil dober čas za pogovor, da sem se lahko resetiral in analiziral pretekle tekme, na katerih nisem bil dovolj dober. Povedal mi je, kaj pričakuje od mene. Danes je naša napadalna trojka s Sidneyjem Crosbyjem in Jakeom Guentzelom igrala bolje. Naredili smo korak v pravo smer, a imamo še prostora za izboljšanje,« je povedal strelec odločilnega gola.

Pittsburgh je dobil uvodno tretjino z golom Jevgenija Malkina, ki je v sedmi minuti zadel z igralcem več.

V drugi tretjini je Washington odgovoril z goloma Richarda Panika v 25. in Conorja Shearyja v 34. minuti, izid tretjine pa je postavil Jake Guentzel le 22 sekund kasneje (2:2).

V zadnji tretjini sta mreži mirovali, zato je sledil podaljšek. Gostje so zmagovito akcijo izpeljali v drugi minuti, ko je Teddy Blueger po desni strani zadrsal v protinapad in podal na drugo stran, kjer je plošček pričakal Kapanen in ga z močnim strelom pospravil v mrežo.

V vzhodni diviziji vodi Boston s 24 točkami, Washington je drugi z 22, Pittsburgh pa tretji z 21.