Zimski športi

Jeseničani končali zgodbo v celinskem pokalu

V zadnjem dvoboju hokejskega turnirja v Rittnu so morali premoč v podaljšku priznati še Crveni zvezdi (1:2).
Urban Sodja je prispeval edini jeseniški zadetek. FOTO: Leon Vidic/Delo
21. 10. 2018 | 21:30
21. 10. 2018 | 21:36
1:39
Ritten – Hokejisti SIJ Acronija Jesenic so ostali brez napredovanja v celinskem pokalu, potem ko so v današnjem tretjem dvoboju turnirja v Rittnu še drugič izgubili. Po uvodnem hudem porazu z gostitelji (1:6) in včerajšnji zmagi nad MAC iz Budimpešte (4:3) so morali danes v podaljšku na kolena še proti Crveni zvezdi (1:2), ki ni pred tem osvojila še niti točke. Železarji so turnir končali na drugem mestu s štirimi točkami, napredovanje si je zagotovil le Ritten s polnim izkupičkom.

Brez Saundersa

Trener Gaber Glavič je tokrat odpočil prvega vratarja Clarka Saundersa, priložnost je tako dobil Žiga Kogovšek, ki ni imel veliko dela, saj so tekmeci sprožili le 18 strelov, a so bili uspešni dvakrat. Jeseniški napadalci so bili mnogo manj učinkoviti, v začetku tretje tretjine je zgolj Urban Sodja spravil na hrbet Arsenija Rankovića, ki je imel svoj dan in je nanizal kar 45 obramb. Beograjčani so podaljšek izvlekli ob številčni premoči po izključitvi Aljoše Crnoviča, v drugi minuti podaljška pa je zmagovalca odločil ruski branilec Bogdan Gajdaš. Že čez slab teden dni čaka zasedbo iz Podmežakle večni derbi s SŽ Olimpijo.