Zimski športi

Generalka ni uspela, v torek gre za Kopitarja in kralje zares

Hokejisti Los Angeles Kings so zadnjo pripravljalno tekmo pred novo sezono proti Florida Panthers izgubili s 4:2.
Anže Kopitar začenja že svojo 19. sezono v ligi NHL. FOTO: Harry How/AFP
Š. R., STA
6. 10. 2024 | 07:39
1:37

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so ponoči izgubili generalko pred začetkom nove sezone v ligi NHL. V Quebecu so jih s 4:2 premagali branilci naslova Florida Panthers. Kapetan kraljev Anže Kopitar, ki ga čaka že 19. sezona v ligi, je v statistiko vpisal eno izključitev in en strel na gol.

Ekipa iz Kalifornije je v šesti minuti celo povedla, ko je zadel Phillip Danault, a je Florida še v istem delu izid obrnila. Jonah Gadjovich je v drugem delu povišal na 3:1, v 48. minuti pa je Trevor Moore vnovič približal Los Angeles na gol. A Gadjovich je 24 sekund pred koncem z drugim golom na tekmi dokončno odločil zmagovalca.

Danes bodo na sporedu zadnje pripravljalne tekme, po prostem ponedeljku pa se bo v torek začelo zares. Prvaki s Floride bodo prvo domačo tekmo, na kateri bodo pod strop dvorane potegnili prapor za prvaka, igrali z Bostonom.

Kralji s slovenskim zvezdnikom Anžetom Kopitarjem pa bodo prvič aktivni prihodnji petek, ko bodo gostovali pri Buffalu.