Zimski športi

Draisaitl ob visoki zmagi za las zaostal za rekordom lige

Hokejisti Edmontona so z 8:5 premagali Ottawo in dosegli peto zmago sezone. Leon Draisaitl je prispeval kar 6 asistenc.
Leon Draisaitl je bil med podajalci pri kar šestih zadetkih Edmontona. FOTO: Perry Nelson/Usa Today Sports
1. 2. 2021 | 06:44
1. 2. 2021 | 07:24
2:59
V ligi NHL so hokejisti Edmontona na tekmi z Ottawo po zaslugi odličnega začetka prepričljivo zmagali z 8:5 in se veselili druge zaporedne zmage.

Pri visoki zmagi sta največji pečat pustila Leon Draisaitl, ki je s šestimi asistencami postavil osebni rekord in le za asistenco zaostal za absolutnim rekordom lige, ki sta ga postavila Billy Taylor in Wayne Gretzky, ter Connor McDavid z golom in štirimi asistencami.

Oba hokejista sta po zaslugi odlične tekme na vrhu najučinkovitejših igralcev lige - McDavid je prvi z 22 točkami (8+14), Draisaitl pa drugi s točko manj (6+15).

Edmonton je na svojem ledu izjemno začel tekmo in zgolj v prvi tretjini dosegel kar pet golov. Po vsega osmih sekundah je kot prvi zadel Dominik Kahun, nato je z igralcem več zadel James Neal v 5. minuti.
Najučinkovitejši igralec lige Connor McDavid je pri zmagi prispeval gol in štiri asistence. FOTO: Perry Nelson/Usa Today Sports

Ekipi sta do konca tretjine dosegli kar šest golov. Za domače so zadeli še Tyson Barrie, James Neal in Ryan Nugent-Hopkins, za goste pa Colin WhiteBrady Tkachuk in Drake Batherson. Po prvih 20 minutah je bil tako izid kar 5:3 za Edmonton.

Gostitelji so drugo tretjino dobili z izidom 3:0. Po zgolj 42 sekundah je zadel McDavid za 6:3, Darnell Nurse je v 32. minuti povišal na 7:3, izid tretjine pa je v 40. minuti postavil Kailer Yamamoto.

Ottawa je v zadnjih 20 minutah le ublažila poraz z goloma Tima Stützleja (49.) in Austina Watsona (58.).

Šesta zmaga St. Louisa

Najboljše moštvo zahodne divizije, St. Louis Blues, je na gostovanju pri Anaheimu doseglo šesto zmago sezone (4:1).

Anaheim je sicer povedel v 5. minuti prek Jakoba Silfverberg​a, ki je dosegel edini gol v prvi tretjini.

V nadaljevanju se je srečanje povsem obrnilo v prid gostov. Izid je izenačil Brayden Schenn v 31. minuti, Sammy Blais je v 35. zadel za prvo vodstvo St. Louisa, njegovo zmago pa sta potrdila Schenn s svojim drugim golom v 41. minuti in Colton Parayko v 43. minuti.