Zimski športi

Druga domača, drugi poraz

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v NHL doma izgubili še drugo tekmo. Anže Kopitar sprožil tri strele.
Kapetan hokejistov moštva Los Angeles Kings Anže Kopitar (desno) na začetku sezone nima razlogov za veselje. FOTO: Jayne Kamin-oncea/Usa Today Sports
G. N., STA
14. 10. 2022 | 07:38
1:18

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v NHL doma izgubila proti Seattle Kraken z 1:4. Slovenski kapetan Anže Kopitar za poražene gostitelje v 19 minutah in osmih sekundah ni dosegel točke, sprožil pa je tri strele na vrata.

Jaden Schwartz je goste povedel v vodstvo v šesti minuti, Alex Lafallo je po samostojni akciji izenačil dobri dve minuti pozneje. Brandon Tanev v sedmi minuti druge tretjine in Alex Wennberg v štirinajsti sta bila uspešna v nadaljevanju. Adam Larsson je ob koncu predzadnje minute tretjega dela tekme postavil končni izid.

Pred dvema dnevoma je LA v uvodni tekmi nove sezone prav tako v domači dvorani s 3:4 klonil proti Vegas Golden Knights. Tretjo tekmo bodo »kralji« igrali v noči na nedeljo po slovenskem času v Minnesoti.