Zimski športi

Anže Kopitar in kralji zmagujejo kot v šampionskih letih

Hokejisti moštva Los Angeles Kings so v Montrealu prišli do šeste zaporedne zmage v NHL.
Napadalec Los Angeles Kings Alex Iafallo in domači vratar Jake Allen sta se tudi v podaljšku soočila iz oči v oči. FOTO: Eric Bolte/Usa Today Sports
G. N., STA
10. 11. 2021 | 07:19
10. 11. 2021 | 07:20
1:18

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v NHL prišli do šeste zaporedne zmage. Na gostovanju pri Montreal Canadiens so po podaljšku zmagali s 3:2, junak večera pa je bil Adrian Kempe, ki je zadel po 3:39 dodatne igre, kar je bil njegov peti gol v sezoni.

V rednem delu sta za goste iz Kalifornije zadela Brendan Lemieux in Alex Iafallo, vratar Cal Petersen pa je za kralje, ki imajo ta čas najdaljši zmagoviti niz v ligi, zbral 33 obramb.

Kopitar je odigral slabih 24 minut tekme in sprožil štiri strele proti vratom tekmeca, vendar tokrat ni dosegel zadetka ali podaje.

Anže Kopitar je v Montrealu lahko užival, čeprav ni dosegel točke. FOTO: Usa Today Sports

Pri domači ekipi sta se med strelce vpisala Ben Chiarot in Jake Evans, vratar Jake Allen pa je zaustavil 31 strelov.

Naslednja tekma kralje čaka v četrtek po lokalnem času, ko bodo v Kanadi gostovali pri Ottawa Senators.