Tokio 2020

Zlato slovaški Švicarki

Belinda Benčič v finalu olimpijskega teniškega turnirja posameznic ugnala Marketo Vondroušovo iz Češke, bron Ukrajinki Jelini Svitolini.
Belinda Benčič se je od zlatega veselja in dejstva, da je olimpijska zmagovalka, kar sesedla na tla. FOTO: Edgar Su/Reuters
M. U., STA
31. 7. 2021 | 15:11
31. 7. 2021 | 17:03
1:34
V finalu teniškega turnirja posameznic v Tokiu sta se za zlato olimpijsko odličje pomerili Čehinja Marketa Vondroušova in Švicarka, sicer slovaškega rodu, Belinda Benčič. Slednja, dvanajsta igralka sveta na lestvici WTA, je na koncu tekmico, ta je 42. na svetu, po dveh urah in pol prisilila k predaji z izidom 7:5, 2:6 in 6:3.

Benčičeva je osvojila tretje zlato olimpijsko odličje v tenisu za Švico, prvo med posameznicami. Jutri bo 24-letnica igrala za drugo zlato še v dvojicah, z rojakinjo Viktorijo Golubić, oče slednje je Hrvat, mati pa Srbkinja, bo igrala proti Čehinjama Barbori Krejčikovi in Katerini Siniakovi. Zlata kolajna Belinde Benčič je presenetljiva, saj je deveta nosilka turnirja doslej slavila le štiri turnirske zmage in na grand slamih prišla najvišje do polfinala.

Ukrajinka Jelina Svitolina je v dvoboju za tretje mesto ugnala Kazahstanko Jeleno Ribakino. Nekdanja tretja igralka na svetu je prvo olimpijsko odličje za Ukrajino v tenisu osvojila v poltretji uri dolgem boju, v katerem je Ribakino premagala z 1:6, 7:6 (5) in 6:4.

Tudi Ukrajinka Jelina Svitolina kar ni mogla verjeti, da si je priigrala bronasto odličje. FOTO: Edgar Su/Reuters