Tenis

Ruusuvuori presenetil Alexandra Zvereva

Sedmi igralec sveta Alexander Zverev je v drugem krogu mastersa v Miamiju nenadejano izgubil proti Fincu Emilu Ruusuvuoriju (6:1, 3:6, 1:6).
Finec Emil Ruusuvuori, 83. igralec sveta, je z zmago nad tretjim nosilcem Alexandrom Zverevom dosegel enega izmed največjih uspehov v karieri.
27. 3. 2021 | 12:44
3:21
Finski teniški igralec Emil Ruusuvuori​ je v drugem krogu mastersa v Miamiju pripravil veliko presenečenje in izločil sedmega igralca sveta, Nemca Alexandra Zvereva (1:6, 6:3, 6:1).

21-letni Finec premierno nastopa na turnirju serije mastersa, po izgubljenem uvodnem nizu pa je odlično prilagodil svojo taktiko in po 124 minutah premagal favoriziranega Nemca.

»Še sam ne vem, kako mi je uspelo obrniti tekmo v svojo korist. V prvem nizu se nisem počutil dobro, storil sem veliko neizsiljenih napak. Nato pa sem se počutil vedno bolje in bolje. Seveda je to ena izmed največjih zmag v moji karieri,« je bil vesel 83. igralec sveta.

Tekma se je začela s premočjo Zvereva. Nemški igralec je povedel s 4:0 in uvodni niz suvereno dobil z le eno izgubljeno igro. Že v drugem je bilo povsem drugače, saj je Finec kar štirikrat odvzel servis svojemu nasprotniku in izid 1:1 spremenil v vodstvo s 5:2, nato pa je v deveti igri ob serviranju Zvereva izkoristil tretjo zaključno žogico.

Zadnji niz je bil povsem na strani Finca, ki je ob rezultatu 1:1 zagospodaril na igrišču in dobil naslednjih pet iger za odmevno zmago.

Rezultati mastersa v Miamiju (2,83 milijona evrov)