Tenis

Nova zmaga Bedeneta, polom Thiema, Nadal še ni nared

Najboljši slovenski teniški igralec se je brez večjih težav uvrstil v osmino finala turnirja ATP 500 v Dubaju.
Aljaž Bedene je preskočil že drugo oviro v Dubaju. FOTO: Željko Hajdinjak/Cropix
16. 3. 2021 | 20:27
16. 3. 2021 | 21:34
2:07
Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je zanesljivo uvrstil v osmino finala turnirja ATP 500 v Dubaju. Potem ko je v uvodnem krogu v treh nizih s 3:6, 6:1 in 6:4 strl odpor Indijca Yukija Bhambrija, je bil v drugem s 6:4 in 6:3 boljši od italijanskega srečnega poraženca kvalifikacij Lorenza Giustina, ki na svetovni lestvici ta čas drži 163. mesto.

Bedene, ki v točkovanju Moškega teniškega združenja (ATP) zaseda 59. mesto, se bo v jutrišnjem dvoboju osmine finala postavil po robu najvišje uvrščenemu Japoncu Keiju Nišikoriju (41.), s katerim se doslej še ni pomeril. Zvezdnik z otoka Honšu je v drugem krogu s 6:3 in 7:6 (3) premagal Belgijca Davida Goffina (13.).

Za prvovrstno senzacijo pa je danes v Dubaju poskrbel Južnoafričan Lloyd Harris (81.), ki je s 6:3 in 6:4 izločil prvega nosilca, favoriziranega Avstrijca Dominica Thiema (4.). Nagradni sklad tekmovanja v Združenih arabskih emiratih znaša 2.048.855 ameriških dolarjev.